1-7 września 2023

Parada – Don’t Rain on Our Parade + spotkanie z twórczyniami i producentem

Kino Muza 1

4 września 2023, g. 20:00

PREMIERY

Co roku, w czerwcu Warszawa zostaje przejęta przez dziesiątki tysięcy osób. Kolorowy, głośny, magiczny tłum wychodzi na ulice, chodniki, skwery i parki. W stolicy najbardziej homofobicznego państwa Unii Europejskiej od ponad 20 lat odbywa się Parada Równości – wydarzenie od społeczności, dla społeczności, dające widoczność i “oddech” na cały kolejny rok nie tylko osobom LGBTQIA+, ale całej społeczności osób wykluczonych i dyskryminowanych. 


Co motywuje osoby aktywistyczne do działania? Dlaczego od tylu lat znajdują się osoby chcące wziąć czynny udział w tym wydarzeniu? Co sprawia, że na ten jeden wyjątkowy, czerwcowy dzień Warszawa zyskuje status enklawy wolności i równości? I czy aby napewno jest to enklawa dla wszystkich? Film dokumentalny – PARADA – Don’t rain on our Parade próbuje odpowiedzieć na te pytania. 


Film PARADA – Don’t rain on our Parade został wyprodukowany z poszanowaniem dla różnorodności włączając do ekipy osoby niedoreprezentowane w przemyśle filmowym – kobiety, osoby transpłciowe oraz nieheteronormatywne.

Udział w Festiwalu wezmą – Nina Krawczak, Misia Joachim, Mateusz Bzówka.

udostępnij: