1-7 września 2023

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol.2 + dyskusja

Kino Muza 2

2 września 2023, g. 18:00 i 7 września 2023, g. 18:00

Pokaz filmów przy współpracy z SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie.

Kittens, Zhanna Ozirna (2016) ‘8
Dwie dziewczyny w starym lwowskim mieszkaniu rozpoczynają swobodną rozmowę o wspólnej przyszłości. Pośród resztek tradycyjnego ukraińskiego życia zwykłe marzenia o przyszłości zderzają się z nierozerwalnymi społecznymi normami i zwyczajami. Szczera rozmowa przeradza się w globalne pytanie: czy stać nas na wolność przynajmniej w życiu prywatnym bez konieczności zastępowania jej zwierzakami?

Aftertaste, Yuri Katynskiy (2017) ‘20
Facet wraca do małego miasteczka, gdzie spotyka swoich starych przyjaciół. Bawią się razem. Pod koniec dnia postanowili kontynuować swoje „spotkanie”. Wsiadają do samochodu z nieznajomym, którego motywy są nieznane. Takie spontaniczne działanie okazuje się szansą na zbliżenie i odnalezienie siebie.

Chacho, Vitalii Havura (2020) ‘20
Yanush dorastał w konserwatywnej społeczności romskiej w małym ukraińskim miasteczku. Ma się ożenić, czego chcą jego rodzice. Jednak Yanush jest gejem i to zakochanym w innym młodym mężczyźnie, Paszy. Wspólnie postanawiają wymknąć się z wesela i opuścić miasto, ale czy Yanush naprawdę to zrobi?

Bond, Zhanna Ozirna (2018) ‘30
Twoja rodzina może zaakceptować Twoją inność. Ale czy potrafisz zaakceptować normalność swojej rodziny? Twoja rodzina może zaakceptować fakt, że nie jesteś taki jak inni. Ale czy możesz zaakceptować fakt, że twoja rodzina jest normalna? Jest to historia jednego coming outu, który trwał rok.

Udział w Festiwalu 1 i 2 września weźmie dyrektor SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie – Bohdan Zhuk. (SALA 2)

udostępnij: