1-7 września 2023

Frames of Freedom: ukraińskie shorty vol.1 + dyskusja

Kino Muza 2

1 września 2023, g. 20:00 i 3 września 2023, g. 18:00

Pokaz filmów przy współpracy z SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie.

Simeiz, Anton Shebetko (2022), 18′
Simeiz to mała wioska na południowym wybrzeżu Krymu, który jest aktualnie okupowany przez Rosję. W czasach sowieckich we wsi powstał podziemny ośrodek dla gejów. Zaczęło się od małej plaży dla nudystów, potem popularny bar i klub nocny Jeże stały się ważnym miejscem w niepodległej Ukrainie.

It’s a Date, Nadia Parfan (2023) 5′
Kijów w 2022 roku. O świcie samochód pędzi z zawrotną prędkością przez miasto. Nakręcony z subiektywnego kąta kamery w jednym nieedytowanym ujęciu, ten film oddaje emocje w stanie wyjątkowym spowodowanym wojną.

He.She, Yana Kyrychenko (2022) 7′
Artem pokazuje dwie strony swojej egzystencji: codzienność, w której jest chłopcem takim jak inni, oraz doświadczenie na scenie, gdzie jako drag queen B tworzy uwodzicielskie, wciągające show.

Roommate, Eugene Slupchuk (2023) ‘10
Maksym i Artem są współlokatorami. Artem został wyrzucony z uczelni i jutro wraca do domu. Czy ostatnie słowo zostanie wypowiedziane i wszystko nabierze sensu?

Before Curfew, Angelika Ustymenko(2022) ‘23
Dwoje queerowych ludzi spotyka się w pociągu i spontanicznie postanawia wyjechać do Kijowa i spędzić razem dzień. Słyszą wybuchy, rozmawiając o intymności i czułości. Dzielą się przemyśleniami na temat życia w tej okrutnej rzeczywistości. Dzielą się swoim bólem. Skradziono im młodość. Czy nadal mogą odczuwać coś innego niż ból?
Lava, Maksym Osadchuk (2022) ‘6
Lava to postać stworzona przez Vlada.  Piosenkarz, pochodzi z Ukrainy (z Krymu), większość życia mieszkał na Białorusi, ale właśnie Warszawa dała mu możliwość bycia sobą i robienia tego, co uosabia jego prawdziwe ja.

Historia całego pokolenia młodych artystów, tych, którzy wybierają dla siebie niestandardową drogę i przyszłość.

Udział w Festiwalu 1 i 2 września weźmie dyrektor SUNNY BUNNY LGBTQIA+ Film Festival w Kijowie – Bohdan Zhuk. (SALA 2)

udostępnij: