1-7 września 2023

Film otwarcia – DRIFTER

Zapraszamy na otwarcie Outfilm Poznań Festival z filmem „Drifter” i wyjątkową rozmową z reżyserem Hannesem Hirschem!

Przygotujcie się na niezapomnianą podróż emocjonalną. Film „Drifter” opowiada historię Moritza, który przyjeżdża do Berlina, by być ze swoim ukochanym chłopakiem. Niestety, ich związek rozpada się szybko, zanim jeszcze zdążył się pełni rozwinąć. Moritz zostaje postawiony przed koniecznością rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Ten poruszający film miał swoją światową premierę w sekcji Panorama na Berlinale.
„Drifter” to debiutancki film fabularny Hannesa Hirscha, który ukazuje berlińską scenę gejowską. Film uważnie analizuje proces negocjacji norm męskiego ciała oraz męskości, które stale ewoluują w tym środowisku. To nie tylko opowieść o zmieniających się tożsamościach seksualnych, ale także o nieodpartym pragnieniu spotkania i bliskości.

Dzięki wrażliwości reżysera i głębokim emocjom bohatera Moritza, „Drifter” pozwala nam zajrzeć pod powierzchnię uwodzicielskiej nocnej kultury Berlina. To film, który odsłania prawdziwe twarze ludzi, wolne od sztucznych stereotypów.

Nie przegapcie szansy uczestnictwa w tej niezwykłej podróży filmowej. Dołączcie do nas na festiwalu i włączcie się w rozmowę z reżyserem, podczas której dowiecie się więcej o procesie tworzenia „Drifter” oraz o przesłaniach, które Hannes Hirsch chce przekazać widzom. To wyjątkowy moment, który warto przeżyć razem z nami na Outfilm Poznan Festival.

Recenzja filmu Michała Kaczonia dostępna jest na stronie QUEER.PL. Przeczytasz ją TUTAJ.

udostępnij: